گوهرپارسی

صلاحیت حرفه ای باید در جامعه نهادینه شود

محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: صلاحیت حرفه ای در کشور عملیاتی می شود و نیروی کار باید دارای صلاحیت حرفه ای باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مراسم روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای تفکر پزشک شدن دانش آموزان را برای آینده کشور خطرناک دانست و گفت: در حوزه آموزش و پژوهش وضعیت خوبی داریم اما فارغ التحصیلان دانشگاهی نمی توانند برای خود کار پیدا کنند و دنبال میز نشینی هستند.

وی گفت: دانش آموزان خوشبختی را در رشته های پزشکی می دانند در حالی که این تفکر برای آینده کشور تفکر خطرناکی است که بچه های نخبه تنها بخواهند پزشک شوند.

زاهدی ادامه داد: اینکه بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان علاقمند به رشته تجربی هستند یک آفت در آموزش و پرورش است. متاسفانه به رشته های علوم انسانی توجه لازم را نکردیم شاید چون درآمد زیادی نداشته و جایگاه اجتماعی بالایی هم ندارد ولی باید به رشته های مهارتی و علوم انسانی جایگاه و منزلت اجتماعی با حقوق مناسب بدهیم.

به اعتقاد وی، زمانی که آموزش و پرورش درست شود جامعه هم درست می شود و فارغ التحصیلان دیگر به دنبال میز نشینی نمی روند.

بنا بر این گزارش، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات  مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در برنامه ششم توسعه برای حمایت از آموزش مهارتی تلاش بسیاری صورت گرفته و ما در قانون گذاری مشکل نداریم اما تنگناهایی در عرصه عمل داریم که باید برطرف شوند.

فروش ویژه گارنت کرمان

فروش ویژه گارنت سبز(دمانتوئید) بصورت راف و تک بلور و نگین

کاربران آنلاین

ما 47 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

چشمه عروس رابر

 

یکی از مکان‌های فراموش نشدنی رابر، چشمه عروس آن است. جذابیت و زیبایی چشمه عروس باعث شده است که در فصل های بهار و تابستان افراد زیادی از شهرهای دور و نزدیک روستاها برای گشت و گذار به این منطقه بیایند. به طوری به رامسر جنوب ایران نامگذاری شده است.

جریان آب رودخانه و جوشش چشمه سارها بر زیبایی این منطقه افزوده است. چشمه عروس نام رودی است در سه کیلومتری شهرستان رابر واقع در استان کرمان است و این رود به طول ۸۷ کیلومتر سومین رود بلند کرمان است.

یادآور می‌شود؛ از ره‌آورد‌های شهر رابُر می‌توان به گردو، زیره، عسل، میوه‌های سردسیری، سیب، زعفران و بادام اشاره کرد.  آب و هوای شهر رابُر معتدل و کوهستانی است.

 

کتاب سنگ درمانی

دریافت خبرنامه

 ایمیل خود را در این قسمت ثبت نمایید: