گوهرپارسی

الماس سنگ ماه تولد فروردین

کربن در حدود عمق 120 تا 200 کیلومتری در قسمت بالای گوشته زمین، در درجه حرارت 900 تا 1300 درجه سانتی گراد و فشار بالا در حدود 45000 bar می تواند با کریستاله شدن، به الماس تبدیل شود. در غیر این صورت، به گرافیت تبدیل می شود که بیشتر از طریق فوران های آتشفشانی با منشأ عمیق به صورت مخروطی شکل به سطح زمین حمل شده اند.

از خواص الماس می توان گفت این گوهر در برابر مواد شیمیایی حالت خنثی دارد و فقط اسیدسولفوریک کروم دار در حرارت 200 درجه می تواند آن را به دی اکسید کربن تبدیل کند. پایداری شیمیایی بی نظیر سنگ الماس در دما و فشارهای بسیار متغیر و هدایت الکتریسیته ضعیف و فاکتورهایی نظیر وزن به قیراط، پاکی و طیف نوری، رنگ و تراش اشاره کرد که تأثیر مستقیم بر قیمت سنگ دارد.

یک الماس ایدال باید بدون ترک، تورق، خطوط رشد و ناخالصی درون خود باشد. رنگ الماس در تعیین قیمت آن سهم بسزایی دارد. وجود نیتروژن در الماس باعث رنگ زرد در الماس می شود. وجود کربن در شبکه کریستالین الماس خالص نیز موجب آبی شدن آن می شود که رنگ سفید یا سفید متمایل به زرد یا آبی یا قهوه ای رنگ های متداول آن می باشند و رنگ های فانتزی آن سبز، قرمز، بنفش، قهوه ای تند، نارنجی، صورتی، زرد سیر بسیار نادرند.

الماس کانی متشکل از کربن ها با نظم و فشردگی بسیار بالا می باشد. در طول تاریخ از خواص الماس به عنوان سنگی محافظ در بعد روحانی یاد شده است. مشخصات الماس نظیر کمیابی، زیبایی، درخشندگی و سختی بالا و کابردهایش در صنعت باعث شده که سنگ الماس همواره مورد توجه بشر در هزاران سال گذشته به عنوان «پادشاه سنگ های قیمتی» باشد. به دلیل ساختار محکم الماس، یونانی ها به آن Adamao 

که به مفهوم «من مطیع می سازم» می گفتند. صفت این واژه (Adamas) به معنی فناناپذیر (تسخیر ناپذیر) گداشتند. در نهایت الماس را با واژه مترادف آن یعنی Diamond می شناسیم. البته اینکه دقیقاً در چه تاریخی از این واژه استفاده شده مشخص نیست زیرا در گذشته این لقب متعلق به دومین سنگ سخت یعنی کروندوم که همان گروه سنگ های یاقوت است نسبت می دادند.

اولین سنگ الماس حدود هزاران سال پیش در هندوستان از رسوبات رودخانه ها کشف شد. قدمت معادن هندوستان به قرن چهارم قبل از میلاد بر می گردد. در افسانه های هندوستان آمده است که الماس کوه نور متعلق به سلطان کارنا بوده که در 6000 سال قبل از پادشاهی آنگا بوده است.

در نگهداری الماس باید به این نکته توجه کرد که از آنجایی که جواهر الماس گرد و غبار را به خود جذب می کند به هیچ وجه آن را در مقابل مواد شوینده حاوی کلر ، اسپری و رنگ مو، لوسیون ها، صابون ها و عرق بدن و چربی های طبیعی پوست قرار ندهید. این مواد باعث ایجاد یک لایه جرم روی آن می شود و از بین رفتن خواص الماس از نظر انرژی و کاهش درخشندگی الماس به دلیل عدم ورود نور را در پی خواهد داشت.

برای ازبین بردن جرم های روی الماس بهتر است از نصف فنجان پاک کننده های حاوی آمونیوم (بدون کلرین) و یا صابون مایع شوینده بسیار لطیف و نصف فنجان آب ولرم درست کنید و به مدت سی دقیقه الماس را درون آن خیسانده و سپس با مسواک الماس را پاک کنید. در نهایت با یک پارچه نرم بدون پرز خشک نمایید. الماس می تواند به جواهرات دیگر خش بیندازد و خود نیز در هنگام پرت کردن با شدت ممکن است بشکند.

الماس سنگ ماه تولد فروردین و مرداد می باشد.

خواص سنگ الماس

از خواص روحانی این سنگ این است که در سنگ درمانی با الماس این سنگ می تواند چاکراهای قلب (چهارم)، چشم سوم (چاکرای سوم) و تاج (هفتم) را تقویت کند.

از نظر احساسی خواص الماس شامل پیروزی، امید، وفاداری، خلوص و افزایش دهندگی عشق است.

از نظر طبی نیز به تازگی دانشمندان در مرکز سرطان جانسون دارویی از نانو ذرات الماس به عنوان حمل کننده داروی شیمی درمانی برای درمان مستقیم تومور مغز کشف کردند. این دارو سلول های سرطانی مغز را از بین می برد، بدون اینکه به سلول های سالم اطراف آسیب بزند.

فروش ویژه گارنت کرمان

فروش ویژه گارنت سبز(دمانتوئید) بصورت راف و تک بلور و نگین

کاربران آنلاین

ما 22 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

چشمه عروس رابر

 

یکی از مکان‌های فراموش نشدنی رابر، چشمه عروس آن است. جذابیت و زیبایی چشمه عروس باعث شده است که در فصل های بهار و تابستان افراد زیادی از شهرهای دور و نزدیک روستاها برای گشت و گذار به این منطقه بیایند. به طوری به رامسر جنوب ایران نامگذاری شده است.

جریان آب رودخانه و جوشش چشمه سارها بر زیبایی این منطقه افزوده است. چشمه عروس نام رودی است در سه کیلومتری شهرستان رابر واقع در استان کرمان است و این رود به طول ۸۷ کیلومتر سومین رود بلند کرمان است.

یادآور می‌شود؛ از ره‌آورد‌های شهر رابُر می‌توان به گردو، زیره، عسل، میوه‌های سردسیری، سیب، زعفران و بادام اشاره کرد.  آب و هوای شهر رابُر معتدل و کوهستانی است.

 

کتاب سنگ درمانی

دریافت خبرنامه

 ایمیل خود را در این قسمت ثبت نمایید: