گوهرپارسی

وزن در جواهرات (معیار سنجش جواهرات)

در تجارت بین المللی گوهرسنگ ها واحد وزن قیراط، گرم، گرین و موم است. قیراط (carat) از سال 1907 میلادی برابر با 200 میلی گرم تعیین شده است. 0.01 قیراط را سوت (point) می نامند. هر 100 سوت برابر با یک قیراط است. الماس های کوچک با وزن 0.07 تا 0.15 قیراط را ملی (melee) می گویند. گرم برای گوهرسنگ های کم ارزش تر به کار می رود. گرین (grain) برابر با 0.05 گرم یا 0.25 قیراط است و بیشتر برای مرواریدها استفاده می شود. موم (momme) فقط در ژاپن استفاده می شود.

 carat 1 = 0.2 gr = 200 mgr

100 point (سوت) = 1 carat

 grain 1 = 0.05 gr = 0.25 carat

 momme 1 = 3.775 gr = 18.75 carat

 

فروش ویژه گارنت کرمان

فروش ویژه گارنت سبز(دمانتوئید) بصورت راف و تک بلور و نگین

کاربران آنلاین

ما 36 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

چشمه عروس رابر

 

یکی از مکان‌های فراموش نشدنی رابر، چشمه عروس آن است. جذابیت و زیبایی چشمه عروس باعث شده است که در فصل های بهار و تابستان افراد زیادی از شهرهای دور و نزدیک روستاها برای گشت و گذار به این منطقه بیایند. به طوری به رامسر جنوب ایران نامگذاری شده است.

جریان آب رودخانه و جوشش چشمه سارها بر زیبایی این منطقه افزوده است. چشمه عروس نام رودی است در سه کیلومتری شهرستان رابر واقع در استان کرمان است و این رود به طول ۸۷ کیلومتر سومین رود بلند کرمان است.

یادآور می‌شود؛ از ره‌آورد‌های شهر رابُر می‌توان به گردو، زیره، عسل، میوه‌های سردسیری، سیب، زعفران و بادام اشاره کرد.  آب و هوای شهر رابُر معتدل و کوهستانی است.

 

کتاب سنگ درمانی

دریافت خبرنامه

 ایمیل خود را در این قسمت ثبت نمایید: