گوهرپارسی

توپاز

به رنگ های گوناگون دیده می شود. زرد طلایی پر رنگ(که گاهی به آن توپاز شرابی می گویند ) و صورتی از توپازهای پر قیمت هستند. رنگ های آبی و سبز آن هم وجود دارد. توپاز صورتی طبیعی کمیاب بوده و اکثر آنچه در بازار است نوع زرد آن است که با حرارت تغییر رنگ یافته است. بیشتر توپاز های بیرنگ با حرارت و اشعه تبدیل به آبی شده اند که بدون چشم مسلح با آکوآمارین اشتباه می شوند. برخی توپازها در داخل خود حفره های اشک مانندی دارند که مربوط به حباب های گازی یا مایعات غیر قابل ترکیب هستند. ناخالصی های دیگر آن به شکل رگه ، شکاف و توری نمایان می شود . بلورهای منشورهای توپاز لوزی های کشیده و متقاطع بوده و شیارهای طولی آن به موازات درازای آن هستند. توپاز دارای رخ کامل است.

 

فروش ویژه گارنت کرمان

فروش ویژه گارنت سبز(دمانتوئید) بصورت راف و تک بلور و نگین

کاربران آنلاین

ما 28 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

لاله زار بردسیر

 

لاله زار شهری است کوهستانی و سردسیر در بخش لاله زار شهرستان بردسیر استان کرمان ایران است. شهر لاله زار در استان کرمان با ارتفاع ۲۷۷۵ تا ۳۰۰۰ متر یکی از شهرهای مرتفع استان کرمان و ایران است.

 شهر لاله زار در دامنه کوه‌های لاله زار قرار دارد. لاله زار در کنار یکی از بلندترین کوه‌های ایران یعنی کوه لاله زار قرار گرفته‌است. ارتفاع کوه لاله زار بیش از ۴۳۰۰ متر است. لاله زار شهری با طبیعتی خاص است. وجود مزارع گل محمدی و باغ‌های فراوان شرایطی خاص را برای این منطقه رقم زده‌است.

 

کتاب سنگ درمانی

دریافت خبرنامه

 ایمیل خود را در این قسمت ثبت نمایید: