گوهرپارسی

زبرجد سنگ ماه تولد مرداد

زبرجد peridot: 

زبرجد یکی از سنگ های قیمتی است که تنها به رنگ سبز یافت می شود. بسیاری از سنگ ها را می توان در رنگ های متفاوتی در محدوده صورتی روشن تا آبی یافت؛ اما زبرجد دارای ظرافت ابدی سبز رنگ است. البته رنگ سبز این سنگ گرانبها، با مقدار آهن موجود در ساختار بلوری آن ارتباط مستقیمی دارد. رنگ سبز زبرجد از رنگ سبز تیره تا سبز روشن متغیر است.  به علت همین تنوع رنگ های موجود در رنگ سبز زبرجد گاهی این سنگ جواهر با زمرد اشتباه درنظر گرفته می شود. یکی از قدیمی ترین سنگ های گرانبهای جهان زبرجد است که این سنگ زبرجد مربوط به 1500 سال قبل از میلاد است.  این سنگ برای اولین بار در جزیره ای در دریای سرخ در نزدیکی مصر کشف شد. بنا به افسانه ای ساکنان این جزیره مجبور به جمع آوری سنگ برای خزانه فرعون بودند. به همین دلیل ساکنان جزیره در طول روز و شب ناچار به کار در معادن برای استخراج سنگ بودند و این خود دلیلی برای کشف سنگ جواهر زبرجد توسط آنان گردید؛ زیرا این سنگ در طول شب درخشش کاملا زیبایی را ایجاد می کرد. به همین دلیل مصریان این سنگ را به عنوان گوهری از خورشید و همچنین زمرد شب مطرح کردند. در واقع سنگ جواهر زبرجد به عنوان گوهر ملی مصر شناخته شده است. در گذشته و اکنون استخراج سنگ زبرجد یکی از منحصربفردترین سنگ ها به شمار می رود؛ زیرا اکثر سنگ ها در پوسته زمین تشکیل می شوند و این در حالی است که سنگ جواهر زبرجد در لایه های پایین تری از پوسته زمین تشکیل می شود.

این سنگ در واقع در گوشته زمین تشکیل می شود، یکی دیگر از سنگ هایی که در گوشته زمین شکل می یابند سنگ الماس است. عمق این سنگ ها در گوشته زمین به بیست تا پنجاه مایل می رسد. البته در برخی از نواحی به دلیل فعالیت های صفحه تکتونیکی و یا فعالیت آتشفشان ها، سنگ جواهر زبرجد به طور طبیعی به سطوح بالاتری از سطح زمین می رسند.

استفاده از این سنگ جواهر قیمتی در درجه اول مربوط به ماه تولد افراد می شود. افراد متولد ماه اوت از این سنگ به عنوان سنگ ماه تولد خود و یک سنگ منحصربفرد برای جذب عشق و صلح استفاده می کنند. همچنین برخی معتقدند که استفاده از سنگ زبرجد موجب ایجاد آرامش و یک خواب راحت شبانه می گردد. اگر شما به دنبال یک سنگ جواهر بسیار زیبا و بی نظیر با خواص فوق العاده می گردید و یا احتیاج به نمادی از صلح و آرامش دارید، سنگ جواهر زبرجد یک انتخاب بسیار مناسب برای شما به شمار می رود و می تواند پاسخگوی مناسبی برای درخواست شما باشد. اگر شما از رنگ سبز بسیار زیبا و منحصربفرد در جواهرات و زیورآلات خود لذت می برید برای این منظور می توانید سنگ های متنوعی مانند زمرد و برخی دیگر از سنگ ها را انتخاب کنید؛ البته سنگ زمرد بسیار گران قیمت است. پس از آن گوهر گرانبهای سبز رنگ دیگری به نام سنگ جواهر زبرجد موجود است که شما می توانید از آن برای جواهرات خود استفاده کنید. شجره نامه سنگ جواهر زبرجد به مصر باز می گردد. زبرجد یکی از با ارزش ترین و گرانبهاترین سنگ هایی است که هم توسط پادشاهان و هم توسط افراد مذهبی مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. اغلب افراد زبرجد را به عنوان نمادی برای از بین بردن شر و بدی و همچنین برای زینت و زیبایی مورد استفاده قرار می دهند. سنگ جواهر زبرجد با تنوع در اندازه و اشکال گوناگون آن یکی از بهترین و متنوع ترین جواهرات محسوب می شوند و استفاده از آن ها برای علاقمندان به زیورآلات و جواهرات زیبا توصیه می شود.

خواص زیرجد :

-مفید برای سوی چشم 

-موثر بر روی عملکرد و مجاری تنفسی

-موثر برای گردش خون

-از بین برنده افسردگی و پیشگیری از بیماری طاسی

-تقویت دستگاه هاضمه و رفع یبوست

-سم زدایی از کبد

-درمان کننده جوش ها و آبله های زیر پوستی بر روی صورت

-درمان اگزما (تکه ای زبرجد را برای چند ساعتی در آب بگذارید و آب را روی پوست های حساس بمالید)

منبع: جواهری پویااندیش

فروش ویژه گارنت کرمان

فروش ویژه گارنت سبز(دمانتوئید) بصورت راف و تک بلور و نگین

کاربران آنلاین

ما 14 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کوه شاه

کوهستان شاه (لاله زار ) در محدوده ی شهرستان بافت و در ۲۰کیلومتری شمال شرقی  این شهر قرار گرفته است. همانطور که از سنگ نوشته های تخت شاهزاده برمیاید کوه شاه هموراه تحت محافظت و قرق شکاربانان و قرقچیان شاهنشاهی بوده و از گذشته های دور تا اواخر سلطنت ناصرالدین شاه قاجار شاهان و شاهزادگان برای تفرج و شکار به این کوهستان زیبا می آمدند؛نام این کوه در سالهای پس از انقلاب در منابع و نقشه ها به لاله زار تغییر یافت

مرتفع ترین نقطه ی این کوهستان قله ی شرقی آن موسوم به "ننو" است که ۴۴۰۲متر ارتفاع از سطح دریا را داراست.

 قله شاه که مناظر بدیعی در زمستان دارد 4391 متر ارتفاع دارد .

کتاب سنگ درمانی

دریافت خبرنامه

 ایمیل خود را در این قسمت ثبت نمایید: