گوهرپارسی

رنگ سال 2018 میلادی،رنگ برند گوهر پارسی

پیشاپیش با تبریک سال جدید 2018 میلادی  و انتخاب رنگ بنفش به عنوان رنگ سال،افتخار داریم به عنوان یکی فعالین آموزشی-خدماتی و تولیدی در استان کرمان و در سطح کشور با برند و لوگوی ثبت شده با نام گوهر پارسی در زمینه آموزش-طراحی و ساخت جواهرات ،با رنگ برند بنفش همگام با رنگ انتخاب شده سال 2018 در خدمت شما عزیزان هستیم.

آمتیست Amethyst

آمتیست یک نوع کوارتز بنفش است که گاهی اوقات در جواهرات مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه به عنوان یک سنگ نیمه‌گوهری در نظر گرفته می‌شود. همچنین سنگ تولد ماه فوریه محسوب می‌گردد.

اسم این سنگ از زبان یونانی کوینه از ترکیب دو کلمه "غیر" و "مستی" اقتباس شده است و این باور وجود داشت که فرد دارنده سنگ، از مستی مصون می‌ماند.
رنگ بنفش آمتیست که نوعی کوآرتز (SiO2) است به دلیل وجود ناخالصی آهن و در برخی مواد بخاطر عناصر کم مقدار، می‌باشد. گستره رنگ آمتیست در اصل از رنگ بنفش متمایل به صورتی تا صورتی تیره است.آمتیست معمولاً یک یا دو هاله رنگی به رنگ‌های آبی و قرمز از خود نشان  می‌دهد. مرغوب‌ترین انواع آمتیست در سیبری، سری‌لانکا، برزیل و شرق دور یافت می‌شود. ایده‌آل‌ترین درجه رنگی آمتیست "سیبری تیره Deep Siberian" نامیده می‌شود که دارای رنگ اصلی بنفش در حدود 75-80 درصد همراه با 25-20 درصد رنگ آبی و قرمز (بسته به منبع نور) به عنوان هاله رنگی دوم است.

آمتیست به عنوان سنگ گوهری توسط مصریان باستان مورد استفاده قرار می‌گرفت. یونانیان باستان اعتقاد داشتند که آآمتیست می‌تواند از مستی جلوگیری کند. درحالی‌که سربازان قرون وسطی آمتیست را به عنوان طلسم برای محافظت از خود در نبردها به همراه داشتند. سربازان اعتقاد داشتند که آمتیست قدرت شفادهنده دارد و از آن‌ها محافظت می‌نماید. گردن‌بندهایی از آمتیست در قبر آنگلوساکسون‌ها یافته شده است. اُسقف‌های آنجلیکا یک انگشتر مخصوص از آمتیست به عنوان اشاره‌ای به توضیحات رسولان به عنوان "مست نیست" در وقایع عید پنجاهه به دست می‌کردند.

تا قرن هجدهم آمتیست جز سنگ‌های گوهری (به همراه الماس، یاقوت، زمرد، سافایر)  و گران‌بها محسوب می‌شد. هر چند به دلیل کشف معادنی بزرگ از آمتیست در برزیل، ارزش خود را از دست داد. کلکسیونرها به دنبال رنگ های تیره، با تابش‌های قرمز با برش‌های معمول هستند. اگر آمتیست در اندازه بزرگ یافت بشود، وزن آن با قیراط اندازه گیری نمی‌شود، که این تفاوتی آشکار در ارزش گوهر در اندازه گیری با مقیاس قیراط است. مهم‌ترین فاکتور در ارزش آمتیست رنگ آن است.

بالاترین درجه تیرگی رنگ آمتیست (دیپ راشین Deep Russian) به شدت کمیاب است که قیمت آن وابسته به نظر خریدار دارد.

تونالیته رنگی سنگ جواهری آمیتیست

 

فروش ویژه گارنت کرمان

فروش ویژه گارنت سبز(دمانتوئید) بصورت راف و تک بلور و نگین

کاربران آنلاین

ما 40 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

لاله زار بردسیر

 

لاله زار شهری است کوهستانی و سردسیر در بخش لاله زار شهرستان بردسیر استان کرمان ایران است. شهر لاله زار در استان کرمان با ارتفاع ۲۷۷۵ تا ۳۰۰۰ متر یکی از شهرهای مرتفع استان کرمان و ایران است.

 شهر لاله زار در دامنه کوه‌های لاله زار قرار دارد. لاله زار در کنار یکی از بلندترین کوه‌های ایران یعنی کوه لاله زار قرار گرفته‌است. ارتفاع کوه لاله زار بیش از ۴۳۰۰ متر است. لاله زار شهری با طبیعتی خاص است. وجود مزارع گل محمدی و باغ‌های فراوان شرایطی خاص را برای این منطقه رقم زده‌است.

 

کتاب سنگ درمانی

دریافت خبرنامه

 ایمیل خود را در این قسمت ثبت نمایید: