گوهرپارسی

آشنایی با اولین دانشمند گوهر شناسی در دنیا

میراث جاودانه مردی دانشمند از سوییس زیبا
[به راستی سوییس نه تنها افتخار قوم ژرمن ، بلکه این فرزندزادگان صلح طلب ایرانیان سکا ( = ایرانیان شمالی ) افتخار جامعه بشری می باشند]

رمز و رازهای سنگهای قیمتی که امروزه عموما به راحتی در اختیار مشتاقان آن قرار می گیرد ، نتیجه سالها بلکه حتی صرف تمام عمر بزرگمردانی است که دکتر ادوارد جوزف گوبلین از جمله آنهاست ، کسی که گفته می شود مسیر علم گوهرشناسی را تغیر داده است .

زمانی در گذشته های نچندان دور جهان ، بازار خرید و فروش گوهر شباهت بسیاری به بازار مکاره خرید و فروشی امروزی ما که به " قهوه خانه ای " معروف است ؛ می داشت .
یک یاقوت سرخ خوش رنگ را به راحتی برمه می نامیدند در حالی که شاید آن گوهر خواستگاهی حتی در قاره ای دیگر می داشت .

برای اینکه گوهرشناسی به صورت " دانش گوهرشناسی " درآید و جدا از کانی شناسی محسوب و تحسین برانگیزتر از طلافروشی به حساب آید ، بزرگانی چون ادوارد جوزف گوبلین عمر شریف خود را با شور و شوق در راه اعتلای این علم صرف کرده اند ، تا امروزه از ایشان با نام پر افتخار " پدر تعین خواستگاه گوهر origin " نام برده شود .


انقلاب در گوهرشناسی

" تعین خواستگاه " ( origin ) یک سنگ توسط این بزرگمرد تحولی در علم گوهرشناسی به وجود اورد ؛ مستند سازی ؛ طبقه بندی دقیق ، ریزبینی و شرح دقیق بر اساس ویزگیهای میکروسکوپی توسط این عالیجناب ، دلیل گشته است که امروزه ما بتوانیم نه قاره و کشور بلکه استان و حتی نام معدن بسیاری از گوهرها را به طور دقیق و از طریق بررسی میکروسکوپی آن اعلام کنیم .

گذشته از مجموعه داران حرفه ای ، حتی دانستن خواستگاه گوهر مورد استفاده از برای یک مصرف کننده معمولی هم می تواند تا حد زیادی جالب و مهم باشد .       منبع:دانشگاه خوارزمی

فروش ویژه گارنت کرمان

فروش ویژه گارنت سبز(دمانتوئید) بصورت راف و تک بلور و نگین

کاربران آنلاین

ما 26 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

لاله زار بردسیر

 

لاله زار شهری است کوهستانی و سردسیر در بخش لاله زار شهرستان بردسیر استان کرمان ایران است. شهر لاله زار در استان کرمان با ارتفاع ۲۷۷۵ تا ۳۰۰۰ متر یکی از شهرهای مرتفع استان کرمان و ایران است.

 شهر لاله زار در دامنه کوه‌های لاله زار قرار دارد. لاله زار در کنار یکی از بلندترین کوه‌های ایران یعنی کوه لاله زار قرار گرفته‌است. ارتفاع کوه لاله زار بیش از ۴۳۰۰ متر است. لاله زار شهری با طبیعتی خاص است. وجود مزارع گل محمدی و باغ‌های فراوان شرایطی خاص را برای این منطقه رقم زده‌است.

 

کتاب سنگ درمانی

دریافت خبرنامه

 ایمیل خود را در این قسمت ثبت نمایید: