گوهرپارسی

آشنایی با اولین دانشمند گوهر شناسی در دنیا

میراث جاودانه مردی دانشمند از سوییس زیبا
[به راستی سوییس نه تنها افتخار قوم ژرمن ، بلکه این فرزندزادگان صلح طلب ایرانیان سکا ( = ایرانیان شمالی ) افتخار جامعه بشری می باشند]

رمز و رازهای سنگهای قیمتی که امروزه عموما به راحتی در اختیار مشتاقان آن قرار می گیرد ، نتیجه سالها بلکه حتی صرف تمام عمر بزرگمردانی است که دکتر ادوارد جوزف گوبلین از جمله آنهاست ، کسی که گفته می شود مسیر علم گوهرشناسی را تغیر داده است .

زمانی در گذشته های نچندان دور جهان ، بازار خرید و فروش گوهر شباهت بسیاری به بازار مکاره خرید و فروشی امروزی ما که به " قهوه خانه ای " معروف است ؛ می داشت .
یک یاقوت سرخ خوش رنگ را به راحتی برمه می نامیدند در حالی که شاید آن گوهر خواستگاهی حتی در قاره ای دیگر می داشت .

برای اینکه گوهرشناسی به صورت " دانش گوهرشناسی " درآید و جدا از کانی شناسی محسوب و تحسین برانگیزتر از طلافروشی به حساب آید ، بزرگانی چون ادوارد جوزف گوبلین عمر شریف خود را با شور و شوق در راه اعتلای این علم صرف کرده اند ، تا امروزه از ایشان با نام پر افتخار " پدر تعین خواستگاه گوهر origin " نام برده شود .


انقلاب در گوهرشناسی

" تعین خواستگاه " ( origin ) یک سنگ توسط این بزرگمرد تحولی در علم گوهرشناسی به وجود اورد ؛ مستند سازی ؛ طبقه بندی دقیق ، ریزبینی و شرح دقیق بر اساس ویزگیهای میکروسکوپی توسط این عالیجناب ، دلیل گشته است که امروزه ما بتوانیم نه قاره و کشور بلکه استان و حتی نام معدن بسیاری از گوهرها را به طور دقیق و از طریق بررسی میکروسکوپی آن اعلام کنیم .

گذشته از مجموعه داران حرفه ای ، حتی دانستن خواستگاه گوهر مورد استفاده از برای یک مصرف کننده معمولی هم می تواند تا حد زیادی جالب و مهم باشد .       منبع:دانشگاه خوارزمی

فروش ویژه گارنت کرمان

فروش ویژه گارنت سبز(دمانتوئید) بصورت راف و تک بلور و نگین

کاربران آنلاین

ما 7 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

چشمه عروس رابر

 

یکی از مکان‌های فراموش نشدنی رابر، چشمه عروس آن است. جذابیت و زیبایی چشمه عروس باعث شده است که در فصل های بهار و تابستان افراد زیادی از شهرهای دور و نزدیک روستاها برای گشت و گذار به این منطقه بیایند. به طوری به رامسر جنوب ایران نامگذاری شده است.

جریان آب رودخانه و جوشش چشمه سارها بر زیبایی این منطقه افزوده است. چشمه عروس نام رودی است در سه کیلومتری شهرستان رابر واقع در استان کرمان است و این رود به طول ۸۷ کیلومتر سومین رود بلند کرمان است.

یادآور می‌شود؛ از ره‌آورد‌های شهر رابُر می‌توان به گردو، زیره، عسل، میوه‌های سردسیری، سیب، زعفران و بادام اشاره کرد.  آب و هوای شهر رابُر معتدل و کوهستانی است.

 

کتاب سنگ درمانی

دریافت خبرنامه

 ایمیل خود را در این قسمت ثبت نمایید: