گوهرپارسی

گارنت:سنگ جواهری استان کرمان

خانواده گارنت دارای بیش از ۱۰ نوع سنگ به ظاهر متفاوت با ساختارهای شیمیایی مشابه است . تفاوت جزئی بین انواع گارنت در رنگ ، وزن مخصوص(چگالی) و ضریب شکست آنهاست . نام گارنت از کلمه لاتین Granatius به معنی دانه گرفته شده است. چون  این سنگ معمولاً به صورت کریستال های کوچک و گرد یافت می شود. رایج ترین شکل ساختار کریستالی برای گارنت Cubicاست.

رنگ قرمز بیشتر در گارنت دیده می شود ولی در رنگ های دیگر چون سبز،زرد کمرنگ تا زرد روشن و نارنجی آتشین یافت می شود.واقعا این رنگ ها کمیاب و زیبا هستند.

گوهرشناسان ،گارنت را به ۶ دسته ی اصلی تقسیم کرده اند:

 

  • Pyrope
  • Almandine
  • Spessartine
  • Grossular
  • Andradite
  • Uvaravite

 

 انواع گارنت

امروزه گارنت در ایران، آفریقا، هند، روسیه و آمریکای مرکزی و جنوبی یافت می شود.

خريد و فروش سنگ گارنت سبز اين روز ها همچون گارنت سرخ دانه اناري از بازار بسيار داغ و خوبي برخوردار است. معمولا در بازار اروپا گارنت سبز و سرخ دانه اناري رابه صورت قيراط خريداري و فروش مي كنند. گارنت سبز كرمان جز گارنت هاي معروف مي باشد البته در ايران ذخيره گارنت بسيار بالاست اما به دليل توجه كم به اين نوع سنگ نيمه قيمتي بازار خوبي براي آن تعريف نشده است از اين رو ارزش واقعي خود را به دست نياورده و نتوانسته قيمت مناسبي در بازار داخل داشته باشد. گارنت بعد از تراش خوردن به صورت گرد و يا مستطيلي ميتواند با ارزش قيراطي به فروش رسد كه اين خود ارزش واقعي اين سنگ را مشخصي مي كند. گارنت سبز نسبت به گارنت قرمز بازار ممتفاوتي دارد ميتوان گفت كه رنگ ها ميزان سليقه ها را تغيير مي دهند.گارنت معمولا در مناطق دگرگوني ناحيه اي تشكيل مي شود كه در مرز ايران و آذربايجان غربي و همدان به وفور ميتوانيد اين كاني را شاهد باشيد.خريد و فروش گارنت سبز و قرمز دانه انار يدر دنياي جواهرآلات بسيار به چشم ميخورد. بسيار ي از شركت هاي اروپايي چنين سنگ قيمتي را با ارزش بسيار مناسبي خريداري و فرآوري مي كنند..

 

فروش ویژه گارنت کرمان

فروش ویژه گارنت سبز(دمانتوئید) بصورت راف و تک بلور و نگین

کاربران آنلاین

ما 55 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

باغ رویایی فتح آباد

 

بنیانگذار:فضل علی خان بیگلر بیگی در دور قاجار

کتاب سنگ درمانی

دریافت خبرنامه

 ایمیل خود را در این قسمت ثبت نمایید: